Коли проект потребує етапу дослідження? — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Ознаки того, що вашому веб-проекту потрібен етап дослідження

Всі від власників сайтів до розробників хочуть, щоб їхній веб-проект став тріумфом. Незалежно від того, що ви вирішили — створити новий сайт чи додаток, або ж зробити редизайн, апгрейд чи зміну платформи на вже наявному — ви прагнете успіху кінцевого результату. Ми теж;) Тому ми раніше розповідали про те, як завершити проект вчасно і в межах бюджету, і сьогодні продовжуємо давати корисні поради для уникнення непередбачених труднощів при розробці проекту. А саме, про те, чим корисна фаза дослідження, і які ознаки вказують на те, що вона вам необхідна для успішної реалізації проекту.

В яких випадках ваш веб-проект потребує фази дослідження?

Якщо ви не можете чітко визначити портрет свого користувача

Немає сенсу пропонувати будь-які послуги або товари людям, якщо ви не знаєте, хто вони насправді, чого потребують і про що мріють. Складання портрета користувача допоможе познайомитися з клієнтами в особі кінцевих користувачів вашого програмного продукту. Дослідження того, як виглядає портрет споживача дозволяє адаптувати функціонал і дизайн сайту чи додатку до потреб цільової аудиторії, щоб привернути її увагу і таким чином збільшити трафік на веб-ресурс. Включення корисних сторінок, блоків і опцій сприятиме збільшенню часу перебування відвідувачів на сайті та мотивувати їх відвідувати його знову і знову. Такі речі, як способи інтеграції з різними соцмережами або з платіжними системами, повинні бути продуманими наперед і включеними увсписок вимог до проекту перед його початком.

Якщо ви не впевнені у платформі, інструментах і технологіях

Якщо ваш проект — це створення нового веб-ресурсу з нуля, то першим і найважливішим вибором буде фреймворк, чи то вибір платформи електронної комерції або ж вибір платформи для малого бізнесу або для інших потреб. Це рішення вплине на весь життєвий цикл сайту. Воно повинно ґрунтуватися на головних цілях вашої компанії, особливостях бізнес-моделі для ефективного B2B сайту чи іншого сайту відповідно.

Ви повинні бути впевнені, що обрана вами платформа чи CMS здатна втілити ваші ідеї в життя, що вона зручна в експлуатації і має все необхідне для забезпечення вашого сайту, порталу або додатку належними функціями. Також важлива здатність реалізовувати індивідуальні і кастомізовані рішення, а також масштабованість, оскільки ваші потреби в майбутньому зростатимуть.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, що ваш вибір є єдиним правильним, тоді краще на етапі дослідження відвести ще деякий час для глибшого вивчення, зважування всіх плюсів і мінусів, наприклад, переваг та недоліків Drupal. Порівняйте кілька  варіантів, щоб побачити основні відмінності між Wordpress і Drupal та іншими.

Хоча пізніше буде можливо перейти на іншу платформу так само, як і перейти на протокол HTTPS з HTTP або змінити хостера і т. п., однак вдало вибрати платформу, інструменти, технології серед наявних варіантів з самого початку врятує вас від жалю за втраченим часом і коштами.

Якщо ваші вимоги до проекту не чіткі

Після того, як ви визначилися з основними рішеннями, такими, як вибір платформи, прийшов час ретельно продумати всі наступні деталі, які з них слідують, і скласти технічне завдання (ТЗ). Цей документ повинен визначити вимоги до проекту, включаючи конкретні елементи інтерфейсу і їх розміщення, карту сайту, питання безпеки і т. д.

Етап дослідження дозволяє з'ясувати, як повинен виглядати повністю функціонуючий веб-ресурс або як його змінити і доповнити (якщо він вже існує), аби задовольнити потреби вашого бізнесу і забезпечити позитивний користувацький досвід. Фаза дослідження також допомагає зробити оцінку термінів і бюджету найбільш реалістичною. Чим точніше ви сформулюєте технічні вимоги, тим менше факторів ризику і плутанини це може викликати.

Як ви бачите, фаза дослідження забезпечує проекту успіх з самого початку і позбавляє вас від додаткового головного болю на наступних етапах процесу веб-розробки. Якщо у вас є будь-які питання або ви шукаєте команду для втілення свого проекту чи навіть одного досвідченого програміста для аутстафу, зв'яжіться з нами для початку співпраці.