Drupal 8 та стандарти веб-доступності — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Drupal 8 та стандарти доступності

Якщо ви вирішили забезпечити присутність вашого бізнесу в інтернеті та створили з цією метою сайт чи додаток, тоді вам слід попіклуватися про те, щоб ваш веб-ресурс став доступним для всіх типів користувачів в будь-який час і з будь-яких пристроїв. Ви можете провести моніторинг доступності сайту для виявлення технічних проблем, помилок на сервері, помилок в коді та вірусів. Проте, крім несправностей і загроз безпеці, сайт може виявитися недосяжним через ще одну причину, про яку ми поговоримо в цій статті. Ця причина полягає в тому, що сайт може бути не адаптованим під потреби користувачів з обмеженими фізичними можливостями. Отже, читайте, як зробити свій веб-ресурс доступний для всіх і як Drupal 8 може допомогти вам у цьому.

Кому корисні стандарти доступності?

В наш час є багато людей, позбавлених здатності бачити, чути чи рухатися, або повністю або частково. Їхні фізичні вади спричиняють особливості сприйняття інформації. Стандарти веб-доступності піклуються про таких людей, беруть до уваги їх специфіку і пропонують рішення, допомагаючи їм отримати доступ до веб-ресурсів.

Крім того, якщо ви є власником веб-ресурсу, застосування веб-стандартів допоможе вам не втратити значну частину аудиторії, оскільки більше половини людей з порушеннями часто користуються інтернетом.

Що пропонує Drupal 8 для покращення доступності?

HTML5 і WAI-ARIA розмітки

WAI-ARIA розшифровується як Ініціатива веб-доступності — Доступні високотехнологічні інтернет-додатки. Вона націлена на те, щоб передовий веб-контент та веб-додатки були доступними для користувачів з обмеженими можливостями. Розмітка Drupal 8 була покращена, щоб полегшити процес навігації для користувачів з вадами зору, оскільки вони покладаються на розмітку сайту в значній мірі при використанні різних допоміжних технологій. HTML5 робить сторінки більш семантично правильними. Програми зчитування з екрану тепер можуть легше розпізнавати ARIA ролі, стани та властивості. Крім того, якщо динамічний вміст сторінки оновлюється, ці програми, спрямовані на перетворення текстового контенту в синтезовану мову, можуть отримувати сповіщення без необхідності перезавантаження сторінки.

Альтернативний текст для зображень

Alt-текст — це словесний опис зображення. Сліпі і погано зрячі люди не в змозі сприймати візуальну інформацію належним чином, але в змозі сприймати слухову. Як правило, вони використовують програми, які для них читають текст з екрану вголос. В такому випадку альтернативна текстова версія є хорошим способом, щоб пояснити їм, що відображається на екрані.

Крім того, це хороший спосіб поліпшити SEO і збільшити трафік на ваш сайт. Альтернативний текст дозволяє пошуковим системам розшифрувати тему і предмет зображення і показати його на сторінці результатів пошуку для відповідного запиту. Отож, коли добре зрячі користувачі здійснюють пошук картинок, вони більш ймовірно знайдуть ваше, натиснуть на нього і перейдуть на сторінку.

Ось чому намагайтеся зробити ALT-текст повним і зрозумілим. Переконайтеся, що він передає ту ж саму основну інформацію, яку містить ваше зображення. Пишіть не одним словом, а постарайтеся вказати якомога більше деталей. Дозвольте людям точно уявити саме те, що змальовано на картинці, не втративши суть. Дозвольте також і пошуковим системам знайти ваше зображення і високо його ранжувати.

Контраст кольорів

Drupal 8 збільшив коефіцієнт контрастності кольорів сайту і видимість елементів сторінки. Задній фон став темнішим. Це не зовсім вагоме покращення, однак це крок назустріч WCAG, а саме стандарту про колірний контраст. Це допомагає користувачам легше читати текст, не напружуючи і не втомлюючи очі.

Є багато інструментів для перевірки комбінацій кольорів переднього плану і фону веб-ресурсу, щоб побачити, чи зможуть вони пройти тест чи ні. Ви можете скористатися WebAIM, Colour Contrast Check, Luminosity Colour Contrast Ratio Analyser, Vischeck, Sim Daltonism або будь-яким іншим інструментом.

Підкреслення посилань

Недостатньо виділяти посилання тільки кольором, тому що відвідувачі, які мають дальтонізм, не розрізнять кольорову гаму тексту, не помітять лінки і не скористаються ними. Тому, в Drupal 8 гіперпосилання підкреслюються.

Тож, Друпал 8 надає необмежені можливості для створення сайтів, зручних у навігації для людей з обмеженими можливостями. Зробіть свій веб-ресурс доступним для усіх бажаючих інтернет-користувачів, а ми допоможемо.