Модуль Drupal Boost для кешування і швидкості сайту — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Drupal-модуль Boost: підвищуйте швидкодію сайту завдяки кешуванню

Один із методів підвищення швидкодії Drupal-сайту — кешування. Один із інструментів для використання всієї потужності кешу — модуль Drupal Boost. І, нарешті, один із варіантів дізнатися більше про модуль Boost — прочитання цієї статті! Отже, поїхали… чи, краще сказати, полетіли, адже ми тут для того, аби зробити ваш сайт по-справжньому швидким.

Модуль Drupal Boost: що він робить для кешування

Модуль Boost допомагає значно оптимізувати час завантаження сторінок, а також — заощадити ресурси сервера. Він це робить завдяки статичному кешуванню сторінок для анонімних користувачів. Цей модуль найбільш корисний для сайтів, які відвідують переважно незалогінені користувачі.

Що ж робить модуль Boost особливим у порівнянні з дефолтними можливостями Drupal-кешу? Його основне досягнення — файловий підхід до кешування. Це означає, що для створення кешу він використовує файли, а не базу даних, допомагаючи уникнути непотрібних запитів до неї.

Коли анонімний користувач приходить на сайт, де працює модуль Boost, сторінка кешується у вигляді HTML-файлі в папці кешу. Цей файл згодом знадобиться, аби видати цю сторінку наступним анонімним відвідувачам. При цьому не потрібен бутстрап Drupal’а.

Додаткові «цікавинки» модуля Boost

  • Модуль Boost кешує і стискає HTML, XML, Ajax, CSS і Javascript;
  • Він дуже гнучкий в налаштуванні терміну дії кешу (від днів до місяців);
  • Він має вбудований інструмент для швидкого відновлення контенту

Встановлення і налаштування модуля Boost

Цей модуль — далеко не найпростіший у встановленні. Однак, ось деякі основні рекомендації з приводу того, як його встановити і налаштувати на Drupal 7 сайті.

  • Завантажте модуль Boost, розпакуйте і скопіюйте папку з ним у вашу папку sites/all/modules. Потім увімкніть його. В якості альтернативи можна використати команду Drush: drush -y en boost.
  • Увімкніть “Clean URLs”. Це необхідно для роботи модуля Boost. Їх можна знайти тут: Administer — Configuration — Search and metadata — Clean URLs.
  • Вимкніть дефолтну систему кешування Drupal’а. Модуль Boost не зможе працювати одночасно з нею. Для цього перейдіть на Administer — Configuration — Development — Performance та зніміть галочку з опції кешування для анонімних користувачів.
  • Оновіть файл .htaccess. Перш за все, зробіть бекап існуючого файлу .htaccess (про всяк випадок). Після цього зайдіть на Administer — Configuration — System — Boost — .Htaccess —  .Htaccess Generation. Скопіюйте текст із “Generated Rules” і вставте його у файл .htaccess під “Rewrite base”.
  • Зробіть налаштування у Administer — Configuration — System — Boost — Boost Settings. Одне з основних налаштувань — час кешування HTML. Якщо у вас багато статичного контенту, який рідко змінюється, гарна ідея — зберігати його в кеші тижнями. 

Аби перевірити, як це все працює, вдайте з себе аноніма — наприклад, зайдіть з іншого браузера або вилогіньтеся з сайту, а потім перевірте, чи з’явилась ця сторінка в папці кешу.

Є ще декілька корисних модулів, які можна використовувати в комбінації з модулем Boost для кращого ефекту. Наприклад, Cache Expiration, Global Redirect і Pathauto.

Якщо вам потрібна допомога у встановленні і налаштуванні модуля Boost, звертайтесь в Drudesk просто зараз. Крім того, ми можемо проаналізувати сайт і визначити, що ще варто зробити для підвищення його швидкодії — ну і, звісно, втілити це в життя.

Безперечно, Drupal був створений для того, аби легко оперувати навіть сайтами з дуже високим трафіком. Його можливості з підвищення швидкості сайтів — безмежні (це і модуль Boost, і багато інших). Потрібно лише використовувати їх на повну потужність, у чому ми із задоволенням вам допоможемо!