Друпал 8, з Днем народження! — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Друпал 8, з Днем народження!

Кілька днів тому наша материнська компанія InternetDevels відзначила свою восьму річницю, а зараз у нас нове свято: дата релізу Друпал 8. Щоб вирости до наступного рівня, Друпалу знадобилося чотири роки, але ми нарешті можемо тестувати оновлене ядро. Давайте ж розберемося, що змінилося.

Drupal 8: характеристики і модулі

Друпал 8 включає понад 200 оновлень для юзабіліті, функціоналу і безпеки.

  1. Насамперед мобільний. Порівняно з попередніми версіями, нинішній Drupal не лише дружній до мобільних пристроїв - одна з його ключових рис є застосування стратегії «mobile first». Все, починаючи з тем і закінчуючи адмінкою, адаптивне. Ви навіть можете почати кодити з мобільного.
  2. Доступніший. Кольори, шрифти, автозаповнення і модальні діалоги тепер удосконалені. Окрім того, одна з характеристик Друпал 8 - це краща підтримка стандартних технологій доступу, таких як WAi-ARIA, і більш семантична HTML5.
  3. Новий редактор контенту. Веб розробники доклали чимало зусиль для того, щоб полегшити життя адмінів. Нинішній редактор контенту зручніший і комфортніший, економить час.
  4. Управління конфігураціями. Це дуже важлива риса релізу Друпал 8. Налаштування нових типів контенту, переглядів і полів, а також їхнє перенесення у продукт без додаткових зусиль.
  5. Вбудовані веб-сервіси. Drupal 8 став супергероєм вебу: HAL, JSON, XML, HTTP автентифікація й інші модулі і характеристики тепер підтримуюють цією системою. Життя стає простішим.
  6. Говорить твоєю мовою. Так, багатомовність нарешті вбудована у Друпал 8. Все можна перекласти на рідну мову без Ґуґла.
  7. Полегшена кастомізація. Модуль Views сьомого Друпала тепер став частиною Drupal 8. Він вбудований у ядро, що передбачає вищий рівень кастомізації. Заразкерувати блоками, елементами меню й іншими характеристиками дуже просто.
  8. Створення тем із Twig. Цей інструмент перетворив складне створення тем на розвагу. Twig допомагає писати теми на простому синтаксису, так що ніхто не втомиться. А шаблони сторінок сайту виглядатиму прекрасно.
  9. Більше полів. Опції створення полів у Друпалі тепер значно розширилися. Не потрібно додавати тисячі модулів для того, щоб отримати доступ до цієї тепер вбудованої характеристики.
  10. Більш інтегрований підхід і краща розмітка з HTML5. Реліз Друпалу 8 почав запроваджувати стандарти галузі, включаючи багато характеристик, фіч, мов програмування і бібліотек, які раніше не були доступними. Ура!

Ви не програміст?

Якщо попередні абзаци для вас мають мало сенсу, але ваш вебсайт написаний на Друпалі, перевірте його версію. Для цього можна скористатися простими онлайн-інструментами, наприклад BuiltWith.

Скоріше всього, ваш сайт на Друпал 7, але якщо версія старіша, на вашому місці я б уже почала хвилюватися. Навіть перед релізом Drupal 8, 5 і 6 версії уже віджили своє, переставши бути безпечними і зручними. Можете більше прочитати про це тут. Тож найкращим рішенням є перенести свій сайт на новішу версію. Це треба робити крок за кроком, спершу оновити до 6, потім до 7 і так далі.

Однак якщо ваш сайт уже на 7 версії, не поспішайте оновлюватися до Друпал 8. Попри те, що його реліз відбувся і він готовий до використання, не всі модулі адаптовані до нової версії. Було б добре трохи зачекати, щоб не нажити собі проблем. Але майте на увазі, що після оновлень усіх модулів сайт обов’язково треба оновити!

Такими є сьогоднішні головні новини для усіх друпалістів. Ми в Друдеску теж святкуємо реліз Друпал 8 і вже обдумуємо можливі удосконалення для наших дорогих клієнтів. Тримайте нас у курсі, якщо вам потрібна додаткова інформація або у вас виникла ідея оновити свій сайт.