Модуль Permissions by Term у Drupal 8 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Модуль Permissions by Term в Drupal 8

Ми вже багато розповідали вам про модулі в Drupal 8, але ж говорити про хороші речі ніколи не забагато! Цього разу ми дізнаємось про новий модуль Drupal 8 — Permissions by Term.

Нещодавно, один з розробників Drupal'у, Peter Majmesku представив новий модуль для Drupal 8. Він був створений щоб бути дуже корисним як для простих користувачів, так і для професійних програмістів. Чи це дійсно так? І як цей модуль працює? Про це ми дізнаємося сьогодні.

Permissions by Term — що це?

Як ми можемо відразу зрозуміти із назви — цей модуль створений для надавання дозволу. Або не надавання. ;) 

То про які ж саме дозволи йдеться мова?

Основною його функцією є обмеження доступу до контенту на вашому вебсайті. Воно передбачає вказування юзерів, які безпосередньо можуть переглядати ту чи іншу інформацію, під кожним терміном таксономії.

Чому використовувати саме його?

«І що в ньому хорошого? Ніби не було ніяких обмежень до цього, навіщо випускати щось, що вже існує?», — ви можете запитати.

Тому, ось невеликий список особливостей модуля Permissions by Term, щоб прояснити те, наскільки відмінний він від всієї системи обмежень Друпалу:

  • Ноди

Модуль обмежує доступ до певних нод Друпалу, базуючись на термінах таксономії. Це означає, що створюючи термін у Drupal 8, ви можете накласти обмеження безпосередньо на нього. Тоді, увесь контент, який знаходитиметься під тегом цього терміну, буде також підпадати під ті ж самі обмеження.

  • Обмеження для окремих користувачів

Ви можете застосувати обмеження, базуючись на індивідуальних аккаунтах користувача і/або на його ролях. Це основна перевага модуля Permissions by Term, так як тепер ви в змозі забезпечити доступ до контенту не тільки по принципу авторизований/неавторизований користувач, а й створювати пости для певних груп відвідувачів. Наприклад, якщо ви тримаєте навчальний веб-сайт , вам, можливо, потрібно буде розмістити якусь інформацію тільки для вчителів і якимось чином зробити так, щоб у учнів не було ані найменшого шансу її побачити. Це саме те, для чого Permissions by Term ідеально підходить. Або, говорячи про навчальні сайти Друпалу, ви можете створювати контент окремо для певних учнівських класів. Це також може стати в пригоді :)

  • Простий, але потужний

Цей модуль справді дуже простий у використанні. Permissions by Term передбачає функції як для фронтенду, так і для бекенду, тому вміння програмувати не є обов’язковим. Вам не потрібно бути крутим розробником Drupal’у, щоб вирішувати кому дозволено переглядати/редагувати певну частину контенту вашого сайту, а кому ні.

Спробуйте самі

Вау, Друпал і справді ніколи не розчаровує, випускаючи нові модулі! Цей теж не став виключенням. За той час, поки модуль Permissions of Term для Drupal 8 був на ринку, він вже в повній мірі довів свою практичність і зручність у використанні. Сьогодні він ефективно використовується на більш ніж 100 вебсайтах. І тепер ми розуміємо чому — він робить систему обмежень набагато простішою для користувачів.

Ось невелика порада — не вагайтесь звернутись до нас за допомогою у встановленні і спробувати Permissions of Term для вашого сайту! Ми сподіваємось, що дана стаття була корисною для вас. Залишайтеся з нами, щоб дізнаватись все про модулі Друпалу і надалі :)