Drupal 8 і інтеграція зі сторонніми системами — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Інтеграція зі сторонніми системами в Drupal 8: можливо все!

А як у вашого сайту справи з «комунікативними навичками»? Чи можна назвати його «дружелюбним»? Ні, зараз не йдеться про дружність до мобільних пристроїв та до користувачів. Сьогодні поговоримо про «дружбу» вашого сайту зі сторонніми системами, які збагачують його винятковими якостями. Якщо ваш сайт побудований на Drupal, будьте певні: він ніколи не буде «самотнім» у всесвітній мережі — його здатність взаємодіяти з зовнішніми системами і додатками просто чудова. А в останній версії Друпала (Drupal 8) інтеграція зі сторонніми системами взагалі вийшла на винятково високий рівень. Давайте розглянемо це детальніше.

Інтеграція зі сторонніми системами: можливі «друзі» для вашого Drupal-сайту

«Список друзів» для вашого сайту може бути абсолютно безкінечним. Сайт може взаємодіяти з мобільними додатками, різноманітними платіжними системами, інструментами для автоматизації маркетингу, системами CRM (керування взаємодією з замовниками) або ERP (планування ресурсів підприємства). Соціальні мережі, чати, конференції, розсилки, відео, переклади — все це і багато іншого до ваших послуг. І це лише початок.

Гарячим трендом сьогоднішнього дня, особливо в Drupal 8, є безголовий Drupal. Це означає, що бекенд Друпала взаємодіє з фронтендом якоїсь іншої системи. Найчастіше йдеться про ультрашвидкий та динамічний додаток, побудований на JavaScript-фреймворку (Node, React, Angular, Ember, Backbone, Vue і так далі). Цей підхід дозволяє створювати проекти з космічним рівнем інтерактивності.

Виняткові можливості Drupal 8 для інтеграції зі сторонніми системами

Веб-сервіси: інтеграційне диво Drupal 8

Перш за все, легкість інтеграції в Drupal 8 асоціюється з підтримкою протоколу REST і веб-сервісами в ядрі. Вбудовані веб-сервіси Drupal 8 — це здійснення мрії багатьох друпалістів. Завдяки ним, можна з легкістю створити RESTful API і вивести дані сайту в JSON, XML, HAL+JSON та схожих форматах, які часто вимагаються сторонніми додатками.

Таким чином, щоб бути друзями, необов’язково спілкуватися однією мовою. Головне — це бажання розуміти одне одного. Так, як зараз це успішно роблять Drupal 8 і, наприклад, JavaScript-фреймворки.

Вбудовані в Drupal 8 сервіси RESTful включають такі модулі ядра, як Serialization, Hypertext Application Language (HAL), RESTful Web services і HTTP Basic Authentication.

Є також альтернативний підхід, не пов’язаний з архітектурою REST. В ньому задіяна мова запитів GraphQL, створена Facebook. Вона пропонує особливі можливості для швидкості сайтів — наприклад, більш точні запити до бази даних.

Ціле море додаткових модулів для інтеграції

Drupal-спільнота активно створює додаткові модулі для інтеграції з конкретними сторонніми системами та інструментами. Деякі з них готові до використання в Drupal 8, а деякі були спеціально створені саме для нього. Там ви знайдете все — від простенького JavaScript-віджета до когнітивних сервісів Microsoft з їхнім штучним інтелектом.

Покращена система додавання бібліотек

В Drupal 8 процес додавання сторонніх бібліотек став набагато зручнішим та краще організованим. Тепер бібліотеки керуються YAML-файлами. Крім того, вдосконалився незмінний помічник у цьому питанні — Libraries API.

Висновок

Нехай ваш сайт «заводить друзів», які ділитимуться з ним своїми винятковими якостями та досвідом! А одним з таких друзів може стати команда Drudesk. Наші розробники допоможуть вам максимально використати можливості Drupal 8’ щодо інтеграції зі сторонніми системами. А також — зроблять «дружбу» вашого сайту з іншими додатками винятково успішною!