Приєднання сайтів на Drupal 8 до чат-кімнат Matrix — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Drupal 8 і Matrix-чати: комунікація майбутнього

А що, якщо ми всі живемо в Матриці? Мабуть, кожному хоча б раз приходила в голову ця ідея після відомого фільму. Не впевнені щодо життя в Матриці, а от спілкування в Матриці обирають все більше і більше користувачів, і його переваги — абсолютно реальні. Єдина умова — що це повинна бути Matrix.org, служба обміну даними для легкої та безпечної комунікації. Звісно, наш улюблений Drupal тримає руку на пульсі останніх трендів, тож у ньому є спеціальний модуль для приєднання сайтів на Drupal 8 до чат-кімнат Matrix — Matrix API. Давайте подивимось, як це все працює.

Matrix і новий погляд на комунікацію

«Ласкаво просимо в Матрицю», каже офіційний сайт Matrix, і ви одразу відчуваєте подих майбутнього. І справа не тільки в дизайні сайту, а в абсолютно нових підходах до комунікації.

Для чого ж потрібна Matrix? Вона забезпечує приватні та групові чати, голосове та відео-спілкування, і все це — з можливостями обмінюватись файлами, зберігати історію повідомлень та налаштовувати безліч корисних сповіщень. Крім того, вона дозволяє створювати боти, приєднувати ваші поточні додатки до Matrix і багато іншого.

Як відкрита мережа для децентралізованої та операційно-сумісної комунікації, вона дає можливість користувачам легко спілкуватися в Інтернеті, навіть якщо у них різні провайдери послуг. Matrix пропонує прості і стандартизовані HTTP API для обміну даними в реальному часі в форматі JSON через відкриту федерацію серверів. Дані, що надсилаються, одразу синхронізуються між усіма серверами, що беруть участь у чаті.

«Між усіма серверами»? Читаючи ці слова, ви можете задуматись про потребу в особливій безпеці даних. Вона досягається завдяки скрізному шифруванню (end-to-end encryption), а також можливостям контролю доступу до чат-кімнат.

Drupal 8 і Matrix: встановлюємо зв’язок за допомогою Matrix API

Якщо є чудова технологія, для роботи з нею обов’язково знайдеться відповідний Drupal-модуль! Тим більше якщо йдеться про Drupal 8 і інтеграцію сторонніх сервісів. Отож, для приєднання Drupal сайтів до кімнат Matrix, у Drupal 8 є Matrix API.

Для «гарячої» технології — «гарячий» модуль! Як то кажуть, «прямо з печі» — можна сказати, що ця страва ще не повністю готова, але виглядає однозначно дуже апетитно. Іншими словам, Matrix API в Drupal 8 поки що не готовий до використання, але роботи ведуться активно, а досягнення і плани на майбутнє приємно вражають.

Який функціонал для Matrix API вже готовий?

Коли ви створите акаунт Matrix для вашого Drupal-сайту за допомогою корисного додатку на кшталт Riot.IM, Matrix API дозволить вам його налаштувати (визначити сервер, створити маркери аутентифікації тощо). Далі він дасть вам можливість надсилати повідомлення і стани до чат-кімнат Matrix.

Що стосується надсилання повідомлень до кімнат, Matrix API в Drupal 8 має нову опцію — робити це за допомогою модуля Rules. Завдяки інтеграції з Rules, ви можете налаштовувати надсилання сповіщень в чат-кімнату про події на вашому Drupal-сайті (публікація нового контенту, реєстрація користувачів і так далі). Для цього вам потрібно буде створити нове правило реакції на подію в налаштуваннях модуля Rules.

Який функціонал для Matrix API очікується найближчим часом?

Швидше за все, можна буде скоро вбудовувати кімнати Matrix у веб-сторінку Drupal-сайту, забезпечувати єдиний вхід (single sign-on) з Drupal-логіном, створювати ендпоінт для отримання подій Matrix, створювати Matrix Application Service для керування кімнатами і користувачами з Drupal-модуля, і не тільки.

Однак, навіть на момент, коли ви читатимете ці рядки, функціонал може швидко «перестрибнути» зі статусу запланованого до статусу готового, а модуль — до статусу стабільного.

Висновок

Сьогоднішня реальність сповнена чудових винаходів і корисних технологій, тож варто брати від них найкраще. Якщо ви зацікавлені в легкому приєднанні Drupal-сайту до чат-кімнат Matrix, наші розробники готові допомогти вам налаштувати Matrix API, або ж створити кастомний Drupal-модуль для цього. Напишіть нам!