Додавання CSS і JS бібліотек з Libraries API в Drupal 8 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Додавання бібліотек CSS і JS у Drupal 8: все для краси та інтерактивності

CSS і JavaScript, що відповідають за привабливість та інтерактивність, можна назвати серцем і душею сайтів. Робота з CSS і JS — ціле мистецтво, що має власні секрети. Ми вже розкривали деякі з них, наприклад, про перенесення файлів CSS та JS у футер та їхню агрегацію для підвищення швидкодії сайтів. Сьогодні поговоримо про додавання бібліотек CSS і JS до сайту на Drupal 8, зокрема, за допомогою модуля Libraries API.

Бібліотеки CSS і JS для вашого Drupal-сайту

Бібліотеки CSS і JavaScript виконують важливу роботу для того, аби сторінки вашого сайту відображались так, як ви цього бажаєте. Вони мають справу зі стилями стилі, графікою, ефектами, анімацією, веб-доступністю, навігацією, підтримкою різних браузерів і мобільних пристроїв і так далі. Тисячі чудових плагінів, віджетів та інших помічників — до ваших послуг.

Зовнішні бібліотеки CSS і JavaScript розміщуються за межами drupal.org. Це відповідає політиці Drupal-спільноти з багатьох причин (питання ліцензування, циклів релізів тощо).

А оскільки бібліотеки зовнішні, потрібен хороший спосіб їх приєднання. Але ж ви знаєте, що Drupal знайде способи для будь-чого — і часто з різними варіантами! Дозвольте вам представити найефективнішого «бібліотекаря» в Drupal.

Drupal-модуль Libraries API — «бібліотекар» номер один!

Коли йдеться про додавання сторонніх бібліотек JavaScript і CSS, найпослідовніший спосіб — використовувати модуль Libraries API. Його переваги в наступному (і не тільки):

  • Одні й ті самі бібліотеки можуть використовуватись різними модулями чи сайтами. 
  • Модулі, що використовують певні бібліотеки, легше оновлювати. 
  • Забезпечуються краща сумісність, адже немає різних встановлених версій бібліотек.
  • Віджет з інструкціями дозволить вам швидко встановити модуль.

Процес додавання бібліотек у Drupal 8

Вбудовані можливості Drupal 8 з додавання бібліотек стали набагато ефективнішими. Однак, що стосується зовнішніх бібліотек, які можуть використовуватись різними модулями, темами чи сайтами, тут Libraries API досі немає рівних.

В Drupal 8 відбулася серйозна зміна підходів до керування бібліотеками. Функції drupal_add_js() і drupal_add_css(), що були в Drupal 7, тепер зникли. Але це зміна на краще.

У восьмій версії Drupal бібліотеки визначаються YAML-файлами. Це втілює найкращі практики Drupal 8 щодо керування конфігурацями, а також додає більше гнучкості і контролю до процесу. Один файл libraries.yml може визначати багато бібліотек.

Цікаві можливості — додавати бібліотеки JavaScript і CSS прямо з Twig-шаблонів, приєднувати бібліотеки на певних умовах (наприклад, якщо існує певна змінна), перевизначати бібліотеки і так далі.

Висновок

Які б зовнішні бібліотеки JavaScript і CSS не були потрібні вашому сайту на Drupal 8, вони будуть приєднані з легкістю за допомогою Libraries API або в інший спосіб — лише зв’яжіться з командою Drudesk. Крім того, завжди дізнавайтесь першими про цікаві можливості та новинки з нашої розсилки та сторінок у соціальних мережах.