Модуль Consumers для headless Drupal — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Модуль Consumers для найкращої роботи headless Drupal

Часто доводиться чути фразу «Потрібно добре знати своїх споживачів». Однак, це переважно вживається щодо маркетологів. До вашої уваги інша історія — історія про те, чому і як Drupal-бекенди краще «знайомляться» з своїми споживачами, тобто фронтенд-додатками. Як ви, можливо, здогадалися, ми маємо на увазі неймовірно популярну архітектуру під назвою “headless” («безголовий») Drupal, коли Drupal виступає в якості фронтенду і виводить дані на інший фронтенд. Отже, сьогодні поговоримо про покращення комунікації між фронтендом і бекендом завдяки новому модулю для Drupal 8 під назвою Consumers.

«Безголовий» і майже бездоганний: маленький недолік підходу “headless”

Переваги “headless” Друпала беззаперечні. Можна наділяти сайти безпрецедентними динамічними якостями і ультрависокою швидкістю завдяки додаванню JavaScript-фронтендів. Крім того, ви абсолютно вільні в можливостях виводити дані сайту на будь-які мобільні або інші додатки, які забажаєте. В Drupal 8 це стало особливо легко завдяки вбудованим веб-сервісам для інтеграції зі сторонніми системами. І це лише верхівка цього смачного «торта».

Однак, розділення між фронтендом і бекендом іноді може даватися взнаки негативно. Уявіть, наприклад, Drupal-сайт, який надає публічний API і навіть не знає, які додатки його використовують, як вони відображають контент і які мають налаштування. Порівняно з монолітною структурою, цей підхід може спричинити певні невідповідності в презентуванні даних.

Рішення: модуль Consumers

Для кожного недоліка в Друпалі є рішення. На допомогу приходить новий модуль Consumers для Drupal 8. Він дозволяє Drupal-бекенду дізнаватись інформацію про додатки, що є споживачами. Для цього він створює тип сутності під назвою Consumer.

За допомогою цього модуля, усі модулі вашого сайту можуть дізнаватись те, що їм потрібно, шляхом додавання відповідних полів до типу сутності.

Додатки-споживачі повинні надати потрібну конфігурацію для ідеальної співпраці вашого бекенду з ними. Ваш сайт зможе будувати варіації функціоналу залежно від споживача, що надсилає запит.

Минуло трохи більше трьох місяців з моменту виходу стабільної версії модуля, а він уже має майже 20 тисяч завантажень, що дуже показово.

Модуль Consumer Image Styles

Як приклад модуля, що використовує модуль Consumer module, можна згадати модуль Consumer Image Styles. Він дозволяє стороннім додаткам визначати стилі картинок, які їм потрібні. URL-и з відповідними варіаціями картинок додаються у співпраці з модулем JSON API.

Висновок

Час брати найкраще від headless Drupal, використовуючи модуль Consumer або створюючи кастомні рішення. Розробники з Drudesk готові допомогти вам з ідеальними налаштуваннями. Так, Drupal може бути «безголовим» і бездоганним одночасно. Лише зверніться до нашої команди!