Використання Composer з Drupal — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Composer і Drupal: керування залежностями — як по нотах!

Його часто називають одним з найкращих інструментів у світі PHP. Він — це Composer, справжній «повелитель» залежностей. Переваги використання його з Друпалом беззаперечні. Більше того, починаючи з Drupal 8, навряд чи ви зможете обійтися без Composer’а. Чудові можливості для його використання — один із найприємніших «подарунків» Drupal 8, поряд із покращеннями для мобільних пристроїв, веб-доступності, керування конфігураціями та багатьма іншими, які ми так цінуємо! Більше деталей — просто зараз.

Використовувати Composer у Drupal 8 не є строгою вимогою, але без нього ви швидко «впретеся лобом у стіну» при спробі збудувати типовий сайт на Drupal 8. Така думка Джеффа Джирлінга, головного архітектора Acquia і творця понад 150 корисних модулів. Хоча Composer використовувався уже кілька років до того, лише зараз він досяг стабільності, а Drupal 8 — перша версія, в якій люди по-справжньому почали використовувати його для керування залежностями. Такими ідеями Джефф ділиться у своїй статті, де він також торкається актуальних проблеми керування Друпал-сайтами за допомогою Composer.

Composer: що він робить для Drupal

Як менеджер залежностей для PHP, цей інструмент позбавляє вас мороки із пошуком, встановленням, оновленням та валідацією залежностей для вашого проекту. Просто «розкажіть» йому, які залежні бібліотеки і пакети вам потрібні, і він буде систематично робити вищезгадану роботу за вас. Всі залежності, разом з метаданими, описані в файлі composer.json і зберігаються в репозиторіях, головним з яких є Packagist.

Ядро Друпала покладається на Composer у керування зовнішніми бібліотеками, від яких воно залежить. Воно включає файл composer.json, де ці бібліотеки вказані. Контрибні модулі, як варіант, можуть також мати такий файл.

Таким чином, Composer здатен бути дуже корисним у керуванні як ядром, так і модулями вашого поточного проекту, а також створенні нового. Його можна використовувати для встановлення та оновлення ядра Друпала, модулів і тем разом із залежностями, додавання сторонніх бібліотек до модулів і так далі.

Мейнтейнери контрибних модулів можуть додавати залежності до своїх модулів, долучаючи файл composer.json до своїх проектів. Розробники кастомних модулів також мають можливість керувати залежностями за допомогою Composer. Чудовий інструмент для всіх!

Робота з Composer

Завантажити інструмент можна тут. Спеціальний шаблон Drupal Composer Template дасть вам хороший старт у керуванні залежностями за допомогою Composer.

Звісно, у Drupal-спільноти завжди є гарні модулі для усіх задач. Тож якщо ви використовуєте Drupal 8, але це поки що не Drupal 8.1 або вища версію, для вас є хороший помічник — модуль Composer Manager, який допоможе керувати файлами Composer’а. Починаючи з Drupal 8.1, ядро напряму використовує Composer для керування залежностями.

Composer багато в чому є заміною звичному Drush Make, тож корисно буде дізнатися різницю в їхній роботі.

Бажаємо вам найкращої практики з використанням Composer і Drupal. Нехай ваш проект буде в ідеальній гармонії, як пісня, написана хорошим композитором! І памятайте: ви завжди можете доручити цю справу хлопцям зі служби підтримки сайтів Drudesk. Composer вміє ідеально керувати залежностями, а ми — такими чудовими інструментами, як Composer!