Чому ваш сайт повинен бути mobile-friendly — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Чому сайт повинен бути mobile-friendly

У нашій попередній статті про респонсивний дизайн сайту ми пояснили, чому цей аспект такий важливий для вашої платформи. Тепер, ми розглянемо ще одну причину, чому ваша сторінка повинна бездоганно виглядати на смартфоні. Який же ключ до успіху для мобільного маркетингу сьогодні?

Коли це стосується зміцнення вашої репутації онлайн, то інтернет-ресурс, пристосований для мобільних пристроїв — один з шляхів, за допомогою якого, вас позитивно сприйматимуть користувачі, і трафік вашого сайту зростатиме. Такі веб-сайти подобаються людям, алгоритмам Google, і загалом ви виглядатимете респектабельно в очах відвідувачів.

У 2014 Google почав позначати сайти як «mobile-friendly», щоб показати, які з сторінок вже є оптимізованими для смартфонів. З 2015 Google став використовувати цю характеристику як знак для рейтингу. Це означає — чим «дружніша» ваша сторінка для мобільного пристрою, тим вище в рейтингу вона опиниться.

Що слід вирішити найперше

Вам слід визначити дві фундаментальні речі перш ніж у вас на сайті з’являться перші користувачі:

  • як перевірити чи дійсно сайт є «mobile-friendly».
  • як перетворити сайт у зручний для мобільних пристроїв.

Отже, давайте розпочнемо з першої. Google містить декілька критеріїв, яких слід дотримуватися вашій сторінці:

  1. Велика кількість відео не вмикається на смартфонах, тому Google рекомендує використовувати стандартні теги у HTML5 для відео, і уникати Flash, адже він не підтримується мобільними пристроями.
  2. Контент повинен читатися легко, а це означає, що користувач не має нічого зближувати або горизонтально скролити.
  3. Кожен лінк на сайті повинен легко натискатися, тому розміщувати їх потрібно на відстані.
  4. Ви також можете використати Mobile-Friendly Test tool від Google. З ним ви побачите як саме пошукова система «бачить» ваш сайт.

Коли ви перевірите чи ваш інтернет-ресурс дійсно «mobile-friendly», вам слід буде виправити все те, що не сходиться з вимогами Google.

Як можна адаптувати свій сайт до мобільних пристроїв?

Ключем є респонсивний дизайн. Google рекомендує використовувати саме його. За допомогою цього дизайну ви можете мати одну версію сайту замість двох, адже в цьому випадку сторінка містить такий самий код і URL-адресу, а також пристосовується до розміру екрану, не залежно від пристрою яким ви користуєтесь.

Основна мета користувача, який натискає на посилання, що веде до вашої платформи — це виконати певне завдання. Тому інтерфейс веб-сайту повинен бути простим і з легкою навігацією. Для того щоб створити чудовий сайт для смартфонів, потрібно володіти багатьма навичками і мати великий досвід.

Якщо все підсумувати, то мета найпопулярнішої пошукової системи —допомогти користувачам знайти ще більше відповідних, високоякісних та добре оптимізованих для мобільних пристроїв сторінок. Якщо ваша веб-платформа не відповідає вимогам Google, система може «покарати ваш недружній сайт».

Якщо ви заплутались і не знаєте з чого почати, команда Drudesk із задоволенням зробить аудит вашого ресурсу. Про веб-розробку ми знаємо все, тому наш аудит — це повноцінний огляд. Також ми дамо вам корисні поради та ідеї, щодо втілення покращень на вашій платформі. Отримаєте сайт пристосований для мобільних пристроїв разом з Drudesk!