Чому варто переходити на HTTPS — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Одна буква змінює все, або чому варто переходити на HTTPS

Протягом останніх років термін “HTTPS” у всіх на вустах. Кількість веб-сайтів, які переходять на протокол HTTPS, шалено зростає. Це особливо актуально для тих власників, які дбають про безпеку сайту і для яких важливий захист даних. Однак навіть веб-ресурси, що не містять конфіденційної інформації, поспішають скористатися новою технологією. Чому? Давайте просто зараз дізнаємося більше про HTTPS та його переваги.

Що таке HTTPS та в чому його відмінність від HTTP?

З часів появи всесвітньої павутини в ній існує традиційний протокол для обміну даними, що називається HTTP (HyperText Transfer Protocol). Однак, у нього є один важливий недолік: інформацію легко перехопити. На сайтах з HTTP дані передаються незашифрованими. Можна відстежити всі дії користувачів, в тому числі й деталі їхніх онлайн-платежів. Зловмисники мають можливість не лише бачити дані, але й змінювати їх.

Звісно, в епоху розквіту онлайн-банкінгу, електронної комерції та інших галузей, де важлива приватність даних, не могло не з’явитися вдосконалене рішення — протокол HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure). З ним дані «подорожують» від відправника до отримувача в зашифрованому вигляді завдяки криптографічному шифруванню Transport Layer Security (TLS) або Secure Sockets Layer (SSL). Це схоже на секретний код, який не розуміють сторонні особи (чого й потрібно було досягти).

HTTPS: запорука безпеки і конфіденційності

Тож основні переваги перенесення сайту з HTTP на HTTPS випливають з інформації вище. Особисті дані користувачів (історія відвідувань, спілкування, дані кредитних карток тощо) з HTTPS добре захищені. Хакери не можуть перехоплювати чи змінювати дані або використовувати ваш веб-ресурс для таких цілей, як встановлення шкідливих програм і додавання власної реклами. Шифрування ховає дані від допитливих очей, а аутентифікація служить запорукою того, що відвідувачі мають справу саме з вашим сайтом.

Будуємо довіру: як виглядають HTTPS-сайти для користувачів

Візуально можна легко розпізнати сайт, захищений HTTPS. По-перше, в адресній стрічці є іконка замка. По-друге, в більшості браузерів адреса починається з https://).

https drudesk

Замок одразу додає надійності веб-ресурсу в очах користувачів, навіть тих, які не знають про питання HTTPS та HTTP.

В адресах сайтів, що використовують HTTP, ви зазвичай побачите просто www або іноді http://, і жодних замочків. Відвідувачі зазвичай не попереджаються про те, що сайт не зовсім безпечний. Але все йде до того, що в найближчому майбутньому такі попередження стануть загальноприйнятою практикою. Наприклад, Chrome планує позначати HTTP-сайти як такі, що не є безпечними. Та й Mozilla Firefox теж не в захваті від HTTP.

HTTPS і SEO: пошукові преференції

Не секрет, що Google дбає про безпеку даних і поважає захищені та сертифіковані ресурси. Пошуковий гігант оголосив, що перехід на HTTPS дасть веб-сайтам невеличку перевагу у пошуковій видачі.

HTTPS — далеко не головний фактор в загальному алгоритмі ранжування (таким завжди був і лишається хороший контент). Однак, варто очікувати, що вподобання Google’а до HTTPS з часом посиляться — в рамках загальної філософії «безпечної всесвітньої павутини».

Перенести сайт з HTTP на HTTPS — не задачка не на 5 хвилин. Потрібно обрати, оплатити і встановити сертифікат TLS/SSL, попрацювати над URL-ами, robots.txt, sitemap.xml і багатьма іншими моментами. Однак, з експертами все простіше. Drudesk готовий подбати про весь процес перенесення сайту, щоб ви могли просто насолоджуватись технологіями майбутнього. Будьте захищені, будьте сучасні, і нехай вам довіряють!