Перегляд коду: Чому це важливо? — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Чому перегляд коду є важливим для вашого сайту

“Перегляд коду — найкращий спосіб виявити і видалити баги, зробити його більш зрозумілим,

пофіксити проблеми з дизайном і повчитися один в одного”.
Graydon Hoare

Письменник, поет, драматург, і кожен хто творить за допомогою мови, потребує когось, хто перегляне його роботу, а це не так просто. Те саме відноситься і до девелоперів, які створюють проекти мовою програмування, і потребують такої ж допомоги як і автори романів. Хтось повинен переглянути роботу розробника, тобто код.

Перегляд коду — це регулярна перевірка вихідного коду програми. Ціль перегляду коду — це знайти баги на початковому етапі і покращити якість програми. Перегляди можна проводити по-різному, наприклад програмувати в парі з кимось або провести розмову у неформальній атмосфері.

Як це працює

Коли робота виконана, девелопер повинен переглянути код і взяти до уваги питання типу: “Чи є певні помилки в коді? Чи відповідає код програми/додатка/сайту стандартам компанії?” Переглядати код слід об’єктивно, тому над цим працюють спеціальні розробники, які не писали код, який переглядатимуть. Вони оцінюють вихідний код і надають коментарі власникові коду. Під час перегляду коду, код набуває наступні характеристики: підтримку, безпеку, змістовну документацію для користувача, зрозумілі коментарі в коді, та масштабованість.

Чому перегляд коду є корисним?

По-перше, завжди потрібно мати когось, хто може перевірити вашу роботу, адже навіть дуже обізнані розробники часом можуть забути про деякі аспекти.

По-друге, перегляд коду покращує його якість. Працюючи в команді, розробник може попросити пораду у когось зі співробітників. Кожен має власний досвід і може запропонувати більш дієве рішення, кращий дизайн, ефективніший шлях для покращення роботи сайту. В результаті, автор коду отримує фідбек про свою роботу, а той хто переглядає код, має можливість навчитися чогось нового, і знайти нові рішення, які в майбутньому можна застосувати у роботі.

Переглядати код потрібно майже на всіх етапах веб-розробки. Він значно зменшує кількість багів і підвищує продуктивність веб-сайту, а також збільшує кількість відвідувачів. Якщо ви не впевнені в тому, чи ваш код чистий, читабельний і легко підтримується, ви можете зв'язатися з нашою командою Drudesk, і ми зробимо це за вас. Наша служба підтримки 24/7 готова вирішити усі проблеми вашого сайту!