Аналіз Drupal-сайту перед апгрейдом — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Аналіз Drupal-сайту перед апгрейдом: що потрібно перевірити

Послуги з апгрейду сайтів з Drupal 6 до 7 чи 8, а також з Drupal 7 до 8 зараз знаходяться на піку популярності. І це не дивно. Одна власники сайтів апгрейдяться, щоб користуватися всіма інноваціями Drupal 8. Інші, чиї сайти досі на Drupal 6, прагнуть якнайшвидше перейти на надійнішу версію (7-у чи 8-у), оскільки 6-а версія офіційно не підтримується з лютого 2016 року. Залежно від складності веб-сайту та кількості кастомного функціоналу, тривалість процесу апгрейду може бути різною. І, готуючись до «великого переїзду», важливо перевірити деякі речі на сайті — тобто зробити його аналіз перед апгрейдом.

Що потрібно перевірити на сайті до початку апгрейду

Частина 1: контент і URL-и

Перехід на нову версію — це чудова можливість визначитися, який контент вам більше не потрібен, а який, навпаки, варто було б додати. Це звільнить вас від необхідності «тягти багаж», який ви не будете використовувати. Перевірка і складання списку URL-ів можеть бути дуже корисними у цій справі.

У випадку, якщо передбачається зміна URL-ів у процесі апгрейду, дуже важливо забезпечити 301-й редирект, аби зберегти авторитетність сторінок, яку вони здобули за час свого існування.

Частина 2: модулі і теми

«Інвентаризація» модулів і тем

Як і для контенту, необхідна також ревізія модулів і тем, встановлених та увімкнених на сайті. Один із способів це перевірити — перейти на сторінки керуванням модулями і темами  (“Administer — Site building — Modules” та “Administer — Site building — Themes” відповідно).

Позбавлення непотрібних модулів

Велике «прибирання» триває також і для модулів. Якщо ви не використовували деяких із них тривалий час або розумієте, що вони вам не будуть потрібні, час їх позбутися (вимкнути і деінсталювати). Це не лише позбавить вас необхідності займатись оновленням зайвого — це також рекомендується в плані безпеки та швидкодії.

Перевірка на наявність змін у ядрі

Згідно з Drupal way (керівними принципами спільноти), є чітке правило — ніколи не змінювати ядро. Однак, якщо подібне відбулося на вашому сайті з певних причин, це в першу чергу потрібно вияснити. Один із способів — використати модуль Hacked.

Аналіз контрибних і кастомних модулів

Є цілий ряд речей, які потрібно перевірити відносно контрибних модулів перед оновленням. Перш за все, може бути уже доступна нова версія модуля. Крім того, деякі модулі можуть уже бути включені в ядро. Варто також дізнатися, чи є між версіями модулів upgrade path (шлях оновлення). І, нарешті, нова версія може мати залежності від інших модулів, які в такому випадку потрібно буде теж встановити. Для деяких випадків знадобляться особливі інструкції з оновлення.

У випадку з кастомним функціоналом, вам знадобиться кастомне переписування. Цей процес відрізняється у Drupal 7 і Drupal 8, тож варто правильно оцінити обсяг роботи.

Аналіз контрибних і кастомних тем

Аналогічно потрібно визначити, чи є нова версія теми. Якщо тема побудована на основі базової теми, треба перевірити, чи є для неї upgrade path (шлях оновлення). І, звісно, чим більше кастомізації, тим більше переписування.

Хороша перевірка сайту  — півшляху до успішного апгрейду. Все просто і надійно, якщо довіритись експертам з підтримки Drupal-сайтів. Drudesk подбає про аналіз вашого сайту перед апгрейдом, а також про сам апгрейд. Оновлюйтесь легко і безпечно!